Co jsem udělal špatně, že se to pokazilo?

Před třinácti lety jsem žil v Praze. Právě mě propustili z ředitelského místa, manželka se se mnou rozvedla a nedovolila se mi setkávat se s dětmi. Pak mi zemřel táta …
 
Padl jsem na to nejhlubší dno a nechtělo se mi dělat vůbec nic – cítil jsem se jako zablokovaný. Odstěhoval jsem se zpět na Slovensko a asi tři měsíce jsem skutečně nedělal nic. Syndrom vyhoření jako z čítanky.
 
Pak jsem si položil zásadní otázku – Co jsem udělal špatně, že se to všechno pokazilo? Kde jsem udělal chybu? A jak zabráním tomu, aby se to znovu nezopakovalo?

 

Sedm let jsem hledal odpovědi na tyto otázky. Studoval jsem různé návody na dobrý život – teologii, esoteriku i psychologii. Kromě studia jsem rozjel poradenskou praxi. Získané návody jsem začal využívat na sobě, i na svých klientech, kteří u mě hledali pomoc při řešení svých problémů.

Teď už vím, že když se člověk dostane do potíží, je velmi pohodlné obvinit z neúspěchu někoho jiného a stále mu to vyčítat. Já jsem tak na začátku ze svého neúspěchu obvinil svou bývalou manželku.

Situace se tím obvykle nezmění, protože „viník“ našich problémů na sobě nic změnit nechce. Naopak, má pro nás připravené své výčitky. Je to uzavřený kruh, nic se tím nevyřeší a naše problémy se spíše zvětšují, než zmenšují.
 

Otázkou „Co jsem udělal špatně, že se to všechno pokazilo?“ člověk udělá zásadní věc pro vyřešení svých potíží: Přestane spoléhat na jiné, že mu udělají ze života ráj na zemi. Vezme svůj osud do svých rukou a ten ráj na zemi si udělá on sám.
 

Tou otázkou člověk změní svůj postoj k životu. Už to není: „Jiní lidé mi dělají špatně.“ Už to je: „Dovolil jsem jiným lidem, aby mi dělali špatně. A protože mě to nebaví, tak jim to víc už nedovolím.“

U mě odpověď na uvedenou otázku udělala v životě zásadní obrat k lepšímu. Dnes mám druhou, mnohem lepší manželku, mladší dcera přišla od její mámy z Prahy bydlet ke mně na Slovensko a mám skvělou práci, která mě baví a živí.
 

Chcete vědět, jak dosáhnout úspěchu a udržet si úspěch, když ho už máte? Jak nedovolit jiným lidem, aby Vám dělali špatně? Jak vzít svůj život do svých rukou a překonat překážky?
 

Více se o tom dočtete v mé knize „Příručka úspěšných.“

Na šedesáti stranách jsem popsal ty nejdůležitější věci, které je třeba udělat, pokud chcete vyřešit jakýkoliv problém ve svém životě.

A na závěr najdete sedm rad k řešení každého problému.
 

Bezplatnou e-ukázku z knihy si stáhněte zde >>>
Papírovou knihu si objednejte zde >>> Cena 149,- Kč.
 

 
email
Přeji Vám úspěšný den.
 
RNDr. Alexander Birčák
Jednatel společnosti a lektor
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912