Co nás učí o motivaci lidí atomová fyzika?

Už vás někdy napadlo, jakým způsobem vědci motivují atom, aby nám dával energii?
???
Atom přece není živý, jak ho můžeme motivovat?
Jednoduše – zjistíme, co chce udělat atom sám a pak ho to necháme udělat tam, kde se to hodí nám. Toto je princip, který využíváme u jaderných elektráren, i u atomových bomb.

 

Jak můžeme tento poznatek využít při motivaci zaměstnanců?

Hodně šéfů přistupuje ke svým lidem s předsevzetím: „Já své zaměstnance předělám, aby dělali to, co chci já!“ A tím si současně kupují jízdenku na cestu manažerským peklem. Motivace zvenčí je totiž jako smrad. Za chvíli se vyvětrá a vy můžete začít předělávat své lidi vždy znovu a znovu.

Když se poučíme od jaderných fyziků, nebudeme dávat zaměstnancům své důvody, proč mají zadanou práci dělat. Naopak – zjistíme, co sami dělají nejraději. Pak si vybereme na danou práci ty správné lidi a necháme je to dělat tam, kde se to hodí nám.
 

Pokud necháme lidi dělat to, co dělají nejraději, tak to obvykle dělají také nejlépe. Klidně přesčas a navíc s nižšími platovými nároky. Za otravnou práci přece musí dostat odškodné.
 

To je šéfy často přehlížený paradox: Nejefektivnější a nejlevnější jsou ti báječní lidé, kteří dělají to, co je baví, protože v tom co je baví, vidí smysl. Není většího štěstí v životě, než když práce, která člověka uživí, je v první řadě jeho radostí.
 

Motivaci lidí se zabývá také mé školení:

Tajemství motivace lidí odhaleno >>>.

Tím odhaleným tajemstvím je již výše zmíněná skutečnost – nedávejte lidem své důvody, aby dělali svou práci. „Přečtěte“ nastavení jejich vnitřní motivace a pak je nechte dělat to, co dělají rádi a co by klidně dělali i zadarmo.
 

Přijďte na toto školení a naučíte se:
– jak „přečíst“ přirozenou motivaci lidí,
– jak odhalit příčiny demotivace lidí,
– jak ovládat a využívat emoce při práci s lidmi.
 

Termíny konání:
Praha, středa 26.11.2014,
Bratislava, úterý 9.12.2014.

Přihlaste se zde >>>

 

A. Birčák 2013 blog 2
S pozdravem.

RNDr. Alexander Birčák
Doktor motivace,
který pomáhá šéfům motivovat nemotivovatelné lidi.

Albisa s.r.o.

Mob.: +421 904 864 912