Jak vznikají psychické a emoční bloky.

Bloky vznikají při dlouhodobém působení negativního stresu z různých stran, nebo při nějaké velmi šokující a stresující události. Poznávacím znamením psychických bloků jsou negativní emoce, které člověka ovládnou a které nedokáže ovlivnit svou vůlí.
 

Negativní stres se projevuje těmito příznaky:
- vyčerpanost, únava, špatná koncentrace,
- utrápenost, smutek,
- netrpělivost, hněv, agresivní jízda,
- špatný spánek – nespavost, neschopnost vypnout,
- pocit zbytečnosti, očekávání toho nejhoršího,
- psychické problémy, pocity beznaděje a deprese,
- plačtivost, podrážděnost, záchvaty strachu, paniky,
- zhoršení zdravotního stavu, psychosomatická onemocnění,
- zhoršení vztahů s jinými lidmi,
- nadměrná konzumace alkoholu, jídla, či omamných látek.
 

Příčiny psychických bloků.

Podle toho, co je příčinou negativního stresu rozeznáváme tři psychické bloky:
 

a, informační blok - negativní stres je způsoben tím, že člověk neví, jak daná věc funguje, proč je to tak, jak to je. A proto neví, jak ji může ovlivňovat, případně se bránit hrozícímu nebezpečí.

Příkladem informačního bloku je mladá maminka, jejíž dítě ve věku 1,5 roku na všechno začne říkat “NE”. Matka je v panice, vyčítá si, že selhala ve výchově a její dítě není v pořádku. Uklidní ji až dětský psycholog, který jí vysvětlí, že to je v pořádku, že dítě jen dorostlo do období prvního vzdoru. Pokud by to období nepřekonalo, tak by v pozdějším věku nebylo schopno se osamostatnit.
 

b, předsudkový blok – stres je způsoben nesprávnou představou, omezujícím přesvědčením o tom, jak věci fungují.

Příkladem omezujícího přesvědčení může být, pokud si člověk myslí, že ve věku nad 50 let si už žádnou dobrou práci nenajde. S takovým předsudkem možná ani nepůjde na přijímací pohovor. Nebo bude na pohovoru tak vystresovaný, že bude odpovídat na otázky zaměstnavatele nevhodně a bude působit jako nevhodný kandidát.
Toto jsem zažil osobně i já, když jsem si hledal asistentku, několik uchazeček nad 50 let ani nepřišlo na pohovor, jako kdyby to považovali za předem prohrané. Na druhé straně jsem znal obchodního ředitele velké společnosti, který do té funkce nastoupil ve věku 58 let a nikdy předtím v té firmě nepracoval.

 

c, emoční blok – stres je způsoben šokující událostí v životě člověka, nebo jeho blízkých. Šokující událost vytvoří v podvědomí člověka sugesci – podmanivý příkaz, že ho za určitých okolností musí ovládnout negativní emoce, nebo se mu musí zhoršit zdravotní stav.

Příkladem emočního bloku je posttraumatická stresová porucha strojvedoucího, kterému se vrhl sebevrah pod vlak. Mnoho takových strojvedoucích nemůže po nehodě dále vykonávat své povolání. Při vstupu do lokomotivy jeh totiž vždy zaplaví pocity paniky a hrůzy, jako tehdy, když se jim vrhl sebevrah pod vlak.

 

Jak se uvolňují psychické bloky

Psychické bloky uvolňuji, upravuji do normy na konzultaci. Cílem odblokování není emoci zrušit, ale uvolnit ji, jak zaseklý volant, aby ji člověk mohl dále využívat k ovlivňování svého života.

Informační bloky pomáhám klientům překonat tak, že jim vysvětlím, jak věci v jejich životě fungují, nebo jim doporučuji, jak získat potřebné informace. Tato podpora se jmenuje poradenství nebo vzdělávání.

Předsudkové bloky nebo omezující přesvědčení pomáhám klientům překonat pomocí koučování. Při něm kladu klientovi otázky, které mu pomohou pojmenovat příčinu jeho problémů a také najít způsoby, jak je překonat.

Emoční bloky vznikají působením různých šokujících faktorů nebo situací. Takto se do podvědomí člověka uloží omezující sugesce (podmanivé příkazy), které mu komplikují život. Na uvolnění emočních bloků je proto třeba použít ukončující sugesce, které zruší omezující sugesce.
 

K určení emočních bloků využívám rozhovor, otázky a emoční indikátor (virguli). Takto pojmenuju osoby, události a jevy, které vyvolávají v klientovi negativní emoce.

Emočný indikátor

Emoční indikátor (virgule).

Klienti během rušení emočního bloku a (nebo) po jeho zrušení často pociťují různé pocity na těle, nejčastěji mravenčení v rukou.
 

Více se o tématu psychické bloky a emoční odblokování dozvíte v knize Příručka úspěšných, která se prodává v knihkupectvích nebo na našem webu.
Přečtěte si o knize více zde >>>
 

Řekli o mých konzultacích:

- Po několika návštěvách u vás se mi zlepšil zdravotní stav, zbavil jsem se stresu a ujasnil jsem si, jak mám dále vést svou firmu. Branislav S.

- Manžel míval záchvaty zuřivosti a obviňoval mě, že ho chci zabít. Po třech mých konzultacích u vás se uklidnil a je jako vyměněný. Helena S.

- Byla jsem už objednaná na rozbíjení ledvinových kamenů ultrazvukem. Dva dny po návštěvě u vás mi žádné kameny nenašli. Anna B.

- synovce už 8x zavolali do nemocnice na transplantaci srdce, ale vždy to z nějakého důvodu nevyšlo. Sestra zpočátku tvé pomoci nevěřila, ale po návštěvě u tebe se ona uklidnila a věci se daly do pohybu. Synovec už má nové srdce a má se velmi dobře. Moc děkuji. Anna S.

- Už delší dobu mě bolelo srdce, jako kdyby mi chtělo vyskočit z hrudi. Byl jsem na různých vyšetřeních a všude mi řekli, že mám srdce zdravé. Během návštěvy u vás jsem pocítil úlevu na hrudi a od té doby mě srdce už nebolí. Štefan J.

- Nějakou dobu mě bolela záda a byla jsem moc vyčerpaná. Po příchodu z práce domů jsem rovnou šla spát. Při návštěvě u tebe se mi moc ulevilo, únava přešla, i bolest v zádech. Pochopila jsem, co dělám v práci špatně, kde mi uniká moje energie a změnila jsem to. Alena C.
 

 

Konzultace – emoční odblokování (úprava).

Zvažujete, že využijete při řešení Vašich životních výzev a problémů moje služby?
Objednejte se na konzultaci.

Konzultace probíhá prostřednictvím Skype a trvá 45 – 60 minut. Po objednávce konzultace si s Vámi domluvíme termín, pošleme Vám Skype kontakt a také účet, na který je třeba zaplatit peníze před konzultací.
 

Cena konzultace: 1.300,- Kč.

Konzultace je důvěrná. O čem tam budeme mluvit se nikdo nedoví, pokud o tom nepromluvíte Vy.

Na úvodní konzultácii mi nejdříve popíšete, co Vás trápí a co byste chtěli ve svém životě změnit. Pak pojmenujeme překážky, které Vám brání v dosažení Vašeho cíle a jak Vám při tom mohu já pomoci (jak to u mně funguje). Pak se pustíme do řešení Vašeho problému.

To je důvod, proč klientům dávám k úvodní konzultaci 30 minut navíc zdarma. Na ďalších konzultacích se pak věnujeme řešení problémů klienta.
 

Přihlaste se na úvodní konzultaci prostřednictvím formuláře dole, pod mou fotografií hned teď.
Moje asistentka Vám v průběhu pracovního dne zavolá a navrhne Vám termín naší konzultace.
 

Kdo se o Vás postará?

Alexander Birčák

RNDr. Alexander Birčák, kouč.

Mobil asistentky: 00 421 904 163 383.

S emočním odblokováním jsem se poprvé setkal jako klient v roce 1993.
Měl jsem tenkrát bolesti břicha, které lékaři označili za neléčitelné. Po několika úpravách (odblokováních) bolest přestala.

To mě přivedlo k tomu, že jsem emoční odblokování začal také studovat v psychotronické škole na Moravě.

Od roku 2002 se věnuji emočnímu odblokování profesionálně. Kromě toho školím školení o osobním rozvoji, motivaci a komunikaci.
 

 
[contact-form-7 404 "Not Found"]