Trump je pro většinu laiků i odborníků velká neznáma, pro některé dokonce hrozba. V prezidentském úřadu se může vydat třemi směry:

1. Udělá hodně dobrých věcí, zlepší podmínky v USA i ve světě.
2. Udělá hodně špatných věcí a všechno doma i ve světě ještě zhorší.
3. Sevřen mantinely svého úřadu nevybočí z vyjetých kolejí svých předchůdců.

Trumpovo vítězství je projevem jedné z mála jistot, které v životě máme – všechno na světě se mění. Ať se Trump ve svém úřadu vydá kterýmkoliv směrem, jedno je jisté – změna bude pokračovat. Větší, nebo menší, s ním, nebo bez něj, svět se bude měnit dál. A záleží to vždy hlavně na nás, jak nás to ovlivní v naší práci i osobním životě.

 

Hodně lidí chodí do práce jenom z donucení, aby měli z čeho zaplatit hypotéku. Bez radosti, bez nápadů, bez nedočkavosti pokračovat v načatém díle. Jsou to otroci toho, co je nebaví. Podobně to je i s partnerskými vztahy.

Proč tolik lidí zůstává v práci, nebo ve vztahu, které je už nebaví a nepokusí se o změnu k lepšímu?

 
 

U klientů, kteří chodí ke mně na konzultace, se setkávám s těmito důvody:
 
1. Strach, že po změně to bude ještě horší.
2. „Skryté” výhody, které jim přináší trpitelská role. (Sociální dávky, budoucí vdovský důchod, pocit morální nadřazenosti nad tyranem, vděčné téma na stížnosti před kamarády apod. )
3. Emocionální spoutanost v stávající práci / vztahu. (Pocit povinnosti, dluhu, zavázanosti apod.)
4. Neuvědomění si, že mu ta práce / vztah už nevyhovuje (syndrom pomalu uvařené žáby.)
 

Už několik klientů se po mé konzultaci, nebo po mém školení, rozhodlo podat výpověď. Někdy u toho mají trochu pocit viny – jejich zaměstnavatel jim zaplatil mou konzultaci, nebo školení a oni teď u něj skončí. To je jeden pohled na věc.

Jiný pohled na věc je takový, že zaměstnavatel na mém klientovi viděl nespokojenost, snížený výkon, nebo dokonce vyhoření. Chtěl s tím něco udělat a tak ho poslal ke mně, abych ho namotivoval ke změně.

Já svou práci odvedl dobře – klient se ke změně odhodlal, i když očekávání byla možná jiná. Někdy je ale výpověď v zaměstnání to nejlepší řešení pro obě strany. I když já osobně bych před tím raději zkusil věci napravit.
 

Když lidem pomáhám nastartovat změnu v jejich životě, využívám u toho koučovací techniku na vytvoření Svobody možností.
 
Klienti ke mně obvykle chodí ve stavu mysli, který se jmenuje TUPÉ PRÁZDNO. V takovém stavu jsou na dně, je jim špatně a nevidí žádné schůdné řešení své situace.

Do toho stavu se člověk dostane ze stavu mysli OSVÍCENÉ JASNO. V tomto nadšeném stavu mysli má člověk geniální plán na řešení všech problémů. On si cestu k řešení nehledá, on sedí v buldozeru a cestu k výsledku si razí přes překážky. Všechno je úžasné, všechno mu jde na ruku. Až dokud nenarazí na skalnou stěnu.

Udeří do stěny jednou, desetkrát, stokrát a pak mu hrozí přepad do TUPÉHO PRÁZDNA.

Nejpozději tehdy by měl začít hledat třetí stav mysli – SVOBODU MOŽNOSTÍ.
 

Kolik možností člověk potřebuje, aby měl SVOBODU MOŽNOSTÍ? Lidé nejčastěji odpovídají, že 2 možnosti. A to je nesprávně. Dvě možnosti se totiž často používají na manipulaci. Dostanete na vybranou mezi špatnou možností a ještě horší možností. Kterou si vyberete?
- Žádnou! Vy přece chcete lepší možnost. Ne špatnou, nebo ještě horší.

Právě proto potřebujete minimálně 3 možnosti. Nejlépe takové, které se navzájem vylučují. Pak si můžete vybrat takovou, která vám vyhovuje nejvíc.
 

Pokud chcete změnu ve svém životě a potřebujete inspiraci, pak se vám bude hodit kniha „Příručka úspěšných, aneb 7 rad na řešení každého problému”.

Ukázku knihy si stáhněte zde >>>
 
Knihu si objednejte zde >>>
 
Další inspirací pro Vás může být koučink. Přečtěte si o koučinku více zde >>>

 
USA se mění, svět se mění, všechno se mění. Trumpovo vítězství může být inspirací i pro změnu ve Vašem pracovním, nebo osobním životě. Když přišla změna do USA, pak je možná na čase změnit něco i ve Vašem životě.

Chcete něco ve svém životě změnit a nemůžete se odhodlat ke změně? Objednejte si mou Skype konzultaci u paní Majerčákové hned teď: 00421 904 163 383.

 

Alexander Birčák

Přeji Vám úspěšný den.

RNDr. Alexander Birčák
Motivační kouč a školitel.

(Bývalý ředitel marketingu Wüstenrotu v Praze, předseda představenstva Sokolovských strojíren a také >>>.)