Zažili jste neúspěch? Čemu Vás naučil?

Nedávno jsem slyšel pana před padesátkou mluvit o tom, jak ho jeho práce nebaví. Prý se s tím ale nedá nic dělat, protože firmy teď všude hledají jenom mladé a dynamické lidí. Ví to, protože mu to řekli při pohovoru v jedné společnosti. Tak se se současnou nezajímavou prací musí smířit a nějak to vydržet až do důchodu.
 
Pokud se rozhodneme změnit svůj život v nějakém směru, často se při prvním – druhém pokusu setkáme s nezdarem. Setkání s neúspěchem bývá nepříjemné a ubíjející. A hodně lidí to úplně odradí od dalších pokusů změnit svůj život. Vysvětlí si totiž neúspěch jako znamení, že se o změnu nemají pokoušet.
 
Výsledkem je, že ustrnou v nevyhovujícím vztahu, nudné a málo placené práci, nebo ve zhoršeném zdravotním stavu. Řeknou si, že změna není možná, protože to dvakrát nevyšlo a že to tedy nějak musí vydržet po starém. Změní se na otrávené lidi, kteří žijí neuspokojivý život, protože tak musí a jinak to nejde.

 

To je také možnost, jak reagovat na neúspěch. I když Japonci říkají, že kde je jedna možnost, tam jsou ve skutečnosti možnosti tři. Jak toto pravidlo využít v praxi?

Naše pokusy o změnu selhaly možná proto, že jsme byli v nesprávný čas, na nesprávném místě a udělali jsme tam nesprávnou věc. Podívejme se tedy na náš neúspěch z hlediska času, místa a činů, které jsme tam udělali. Možná bude třeba na sobě změnit jen jednu věc, možná dvě a možná všechny tři. Ano, je to někdy dost namáhavé. Pokud nám ale změna za to stojí, je třeba do toho jít.

Někdy pomáhá, když se inspirujeme příběhem někoho jiného, kdo v podobné situaci nejprve selhal a pak uspěl. Věděli jste například, že Walta Disneye vyhodili z novin, protože mu prý chyběla představivost a talent? Disney to ale nevzdal a dnes jeho kreslené postavičky baví děti na celém světě.

O překonávání neúspěchů a dosahování úspěchu jsem mluvil i v magazínu Reflex ve slovenské TV Markíza. Podívejte se na krátké video (4,05 min.), jak dokázali překonat svůj neúspěch slavní lidé jako například Winston Churchill, Albert Einstein, Marilyn Monroeová či Oprah Winfreyová. Klikněte zde: 

 

Chcete se dozvědět více o tom, jak využít neúspěch a úspěšně překonávat překážky ve svém životě? Pak si přečtěte mou knihu PŘÍRUČKA ÚSPĚŠNÝCH.

 

Bezplatnou e-ukázku z knihy si stáhněte zde >>>

Papírovou knihu si objednejte zde >>>
Cena 149,- Kč.
 

 

 

 

Nebo přijďte na moje školení:

Jak vést lidi s nadhledem – leadership.

Aneb „Jak přimět lidi, aby udělali to, co původně nechtěli a aby to udělali rádi.“
Praha út. 19.11. – stř. 20.11.2013,
Bratislava po.2.12. – út. 3.12.2013. Čtěte více >>>
 

 
email
Přeji Vám úspěšný den.
 
RNDr. Alexander Birčák
Váš motivační řečník a kouč.
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912
 

PS: Další otevřená školení Alexandra Birčáka se konají:

Praha,

Hotel Fortuna West, výklad a pracovní listy jsou v českém znění.

út. 19.11. – stř. 20.11.13, Jak vést lidi s nadhledem – leadership, 11.000,- Kč, čtěte více >>>
čt. 21.11. – pá. 22.11.13, Jak řešit konflikty s nadhledem, 11.000,- Kč, čtěte více >>>
 

Bratislava,

Hotel Holiday Inn, výklad a pracovní listy jsou ve slovenském znění.

úterý, 26. 11. 2013., Co dělají úspěšní, aby byli úspěšní, 5.500,- Kč, čtěte více >>>
středa 27. 11. 2013, Tajemství motivace lidí odhaleno, 5.500,- Kč, čtěte více >>>
čtvrtek 28. 11. 2013, Pozor, manipulace! 5.500,- Kč, čtěte více >>> NOVÉ!
po.2.12.- út.3.12.13, Jak vést lidi s nadhledem – leadership, 11.000,- Kč, čtěte více >>>
po.9.12.-út.10.12.13, Aktivizace podvědomí pro osobní rozvoj a úspěch, 11.000,- Kč,
. . přednáší Dr. J. Zíka, česky, čtěte více >>>

 

Školení trvají od 9.00 do 16.00 hod.