K zubaři bez strachu.

„Včera jsem byla u zubařky. Do čekárny přišla máma s malým chlapečkem. Chlapeček se zubařky velmi bál, stále se mámy ptal, jestli to bude bolet. Máma mu odpověděla, že ne, nebude. On ale plakal a chtěl jít pryč.“ Svěřila se mi před časem jedna moje známá.
 
„Chlapečkova máma mi řekla, že nespal celou noc, protože ho bolel zub. Bude ho třeba vytrhnout.“ Pokračovala moje známá.
 
„Chvíli jsem si s chlapečkem povídala, on přestal plakat, a také u zubařky v křesle byl celý čas ticho, neřekl ani slovo. Když jsem přišla na řadu já, zubařka mi řekla, že po chlapečkově pláči v čekárně čekala velké problémy. A byla překvapená, jak klidně to trhání zubu proběhlo. “
 
„O čem jsi si s tím chlapečkem v čekárně povídala?“ Zeptal jsem se mé známé.

„Nejprve jsem se ho zeptala, jak se jmenuje a jestli chodí do školky. Jestli je stredňáček, a jestli ho velmi bolí ten zub. On jen přikyvoval.

Pak jsem mu řekla – ty se neboj, paní doktorka zná takové dětské zoubky, jak máš ty. Ona ví, jak je má ošetřit. Nejprve se podívá, který zub tě trápí. Když ho najde, podívá se na něj z každé strany. Pak ti dá na něj takovou mastičku, že tě nic nebude bolet, protože paní doktorka má zlaté ruce. Ona má takové dětičky, jako jsi ty, moc ráda. Tak ti to ošetří, že ani nebudeš vědět, jak to udělala. “

Když jsem ho tak zpracovala, tak jsem ho pustila k zubařce místo mě, aby z něj moje slova nestihla vyprchat.

Když jsem přišla na řadu já, tak jsem řekla zubařce, že jsem jí poslala malého pacienta s programem, že ani nebude vědět, jak mu ona pomůžete. Zubařka mi na to řekla, že ho ani nezná a byla mile překvapena, jaký to byl dobrý pacient. Dal si bez problémů píchnout injekci, vytrhla mu zub a on ani nezahekal. “

„Co si myslíš, že si s tím chlapečkem v čekárně udělala?“ Zeptal jsem se mé známé.
„Přesvědčila jsem ho, že bude všechno v pořádku.“
„Máš pravdu. A udělala si to intuitivně. Víš, proč se to podařilo tobě a jeho mámě ne? “
„Ne, nevím, ona se také snažila toho chlapečka uklidnit, ale nedařilo se jí to.“

„Toto, co si s tím chlapečkem udělala se vědecky jmenuje hypnóza.
Tys ho zhypnotizovala, zamanipulovala, presvedčíila – říkej tomu, jak chceš. Přesvědčila si ho, že trhání zubu bude bezbolestné. Že ani nebude vědět, jak to paní doktorka udělá.

V rámci „běžného rozhovoru“ si s ním intuitivně navázala raport (vztah) tím, že ses ho zeptala, jak se jmenuje, jestli chodí do školky a tak. Pak si převzala vedení tím, že jsi mu začala vyprávět o tom, jak umí paní zubařka dobře léčit takové dětské zoubky.

Nakonec si mu zadala sugesci, že zákrok bude bezbolestný. To je vědecký popis toho, jak uvést člověka do transu (hypnózy) a pomoci mu překonat těžkou životní situaci.

Jeho mámě se raport navázat nepodařilo, proto její slova vyzněla naprázdno. Z toho, co říkáš, se o navázání raportu ani nepokoušela, asi byly sama pořádně vystresovaná.

Ty máš na takovéto „přesvědčivé rozhovory“ talent a děláš to intuitivně. No dá se tomu i vědomě naučit, kdy máš co udělat, aby se tvůj partner dostal do transu, podle čeho poznáš, že v transu už je a jak mu správně zadat sugesci.“
 

Chcete i Vy vědět, jak vědomě přesvědčit jiného člověka o prospěšné věci?
Přijďte na školení

Konverzační hypnóza.

Čtěte více o školení >>>.
 
Vede ho známý český psycholog a hypnoterapeut PhDr. Jiří Zíka. Více o lektorovi čtěte zde >>>
 

Školení trvá 5 dní a koná se v Bratislavě od po. 14.7. do pá. 18.7.2014, cena 15.500,- Kč.

Školení je akreditováno Slovenskou komorou psychologů >>> počet kreditů 32.
 

Přihlaste se na školení do pátku 27.6.2014 a získáte slevu 10%.

Cena 13.950,- Kč je při platbě před uzávěrkou 14 dnů před konáním školení. Přihlaste se zde >>>
 

 
Alexander BirčákPřeji Vám úspěšný den.
S pozdravem.
 
RNDr. Alexander Birčák
Jednatel společnosti a lektor
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912