Proč se nám neplní naše sny?

Možná jste četli v „Slepičí polévce pro duši“ dojímavý příběh o dvou amerických manželech, kteří se chtěli stát motivačními řečníky. Bydleli v New Yorku a dozvěděli se, že na druhé straně Ameriky se koná konference nejlepších motivačních řečníků. Jenže neměli peníze na letenky, hotel, ani na lístek na konferenci.
 
A tak se typicky americky rozhodli, že požádají leteckou společnost o volné letenky. A co se nestalo? Jedna letecká společnost jim poskytla zdarma letenky. Jeden hotel jim zdarma poskytl ubytování, a když oslovili organizátora konference, ten jim poskytl bezplatné vstupenky.
 
Možná si řeknete: Kecy a líbivé nesmysly, které se dobře prodávají naivním lidem. Toto se u nás nemůže stát. Ukažte mi člověka, kterému se něco takového opravdu přihodilo.
 
Skutečně chcete takového člověka vidět?

Barbora sedm let pracovala jako obchodní zástupce. Plány prodeje se jí každou chvíli zvedali a pracovní nadšení klesalo. Když se loni na podzim dozvěděla o tom, že se v Bratislavě bude konat motivační festival INNER WINNER, moc se ho chtěla zúčastnit. Neměla ale peníze na vstupné.

Vzpomněla si na příhodu v „Slepičí polévce“ a řekla si: „Letenky nepotřebuji, ani hotel, vždyť bydlím v Bratislavě. Potřebuji jenom vstupenku.

Zatelefonovala ředitelce festivalu, převyprávěla jí tu příhodu a požádala jí o volný vstup na festival. A co se nestalo – ředitelka jí nabídla práci dobrovolného organizátora na festivalu, který zdarma může navštívit všechna vystoupení.

Organizátorka Barbora Kubíková.

Barbora nabídku přijala, odvedla skvělou práci jako dobrovolnice a festivalu si náležitě užila. Při letošním jarním festivalu INNER WINNER už byla zaměstnána jako placená organizátorka, protože mezičasem změnila zaměstnání. A vypadala velmi spokojeně.
 

Klepejte a bude vám otevřeno, proste a bude vám dáno!

Proč se nám neplní naše sny? Protože neklepeme a neprosíme. Že neumíme, jak se to dělá? Prosit, žádat, motivovat se můžeme naučit – říká se tomu řečnické umění.

V Česku se trénuje řečnické umění a vůdcovství v klubech Toastmasters. Na jarním festivalu INNER WINNER v Bratislavě předvedl klub Toastmasters, jak probíhají jeho setkání. Jak jsou rozdělené úlohy jednotlivých členů, kdo moderuje, kdo přednáší řečnický příspěvek, kdo hodnotí strukturu příspěvku a pak dává řečníkovi konstruktivní zpětnou vazbu.

Při předvádění vystoupilo pět řečníků s připravenými projevy a čtyři s improvizacemi. A projev Barbory byl vyhodnocený jako nejlepší.

Můžete se bezplatně zúčastnit jejich setkání, více informací na: www.toastmasters.cz . Proklikejte se všemi kluby, najdete mezi nimi i českojazyčné.
 
 
email
S pozdravem
 
RNDr. Alexander Birčák

Jednatel společnosti a lektor
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912