Proč se těším, když venku prší?

Protože kdybych se netěšil, stejně by pršelo.
 
Mohl bych k dešti zaujmout i neutrální postoj, prostě si toho nevšímat. To se ale někdy při pohledu na proudy vody padající z nebe těžko dělá. Třetí možnost je začít na déšť nadávat. Co by se tím změnilo, kdybych začal na déšť nadávat? První by se změnila asi moje nálada – začal bych se cítit hůř. A možná by se mi podařilo zkazit náladu i někomu jinému.
 
Když se z deště těším, znamená to, že dokážu ovlivňovat své emoce a jsem strůjcem svého štěstí. Pokud jsem zdrojem svého štěstí, tak mám svůj osud ve svých rukou a mohu v kteroukoli chvíli něco vytvořit nebo změnit.

Co když se se špatnou náladou už vzbudíme? Co když se necítíme dobře, máme nějaký problém v práci, nebo v osobním životě? Můžeme chvíli ten problém ignorovat, tvářit se, že neexistuje. Pokud to nepomůže, pak je třeba začít hledat jiné řešení.
 
Příčiny, proč se nám nedaří řešit naše problémy jsou různé:
1. Myslíme si, že náš problém nelze vyřešit.
2. Jsme zaneprázdněni litováním sebe sama.
3. Nevíme, jak dosáhnout změny.
 
Litováním samých sebe možná dosáhneme to, že náš problém vyřeší někdo jiný. Pokud to udělá, fajn. Pokud ne, můžeme se litovat dál. Pokud nás sebelítost přestane bavit, je na čase přestat spoléhat na jiné lidi a vzít svůj život do svých rukou. Jaké si to v životě uděláme, takové to budeme mít.
 
Zeptejte se úspěšných lidí, jak je možné, že nemají žádné problémy. Odpoví Vám: „Každý problém se dá řešit, jen je třeba zjistit, jak na to.“ Užitečnou pomůckou při tom může být „zázračná otázka“. Ta zní:

„Co mám udělat, aby se problém vyřešil podle mého přání?“

 
A je třeba ji opakovat, dokud nedostaneme fungující odpověď.

 
email
Přeji Vám slunce v duši, i když venku prší.
 
RNDr. Alexander Birčák
Jednatel společnosti a lektor
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912
 

 
PS 1: “Zázračné otázce” a dosahování úspěchu se věnuje školení „Co dělají úspěšní, aby byli úspěšní“, které se uskuteční v Bratislavě v úterý 18.6.2013 a v Praze ve čtvrtek 20.6.2013,
čtěte více >>>
 
 
PS 2: Více se o „zázračné otázce“ i o způsobu jejího použití se dočtete také v knize Příručka úspěšných.
 

Bezplatnou e-ukázku z knihy si stáhněte zde…

Papírovou knihu si objednejte zde…
Cena 149,- Kč.