Strach z bratra násilníka

Starší paní, už v důchodu, mně navštívila s tím, že má problémy se svým bratrem násilníkem.

Bratr je momentálně ve vězení, protože těžce zmlátil svou manželku. Ještě předtím zmlátil také jí a zlomil jí ruku. A teď jí vyčítá, že ho zradila, protože u soudu svědčila proti němu. Nedá si vysvětlit, že ho odsoudili ne kvůli sestře, ale kvůli manželce. Sestra ho prý mohla před vězením uchránit a neudělala to.

Bratr jí teď z vězení posílá vzkazy, že se nemůže dočkat, až ho propustí na svobodu. První, co prý udělá je, že přijde a zabije jí. Naše paní stále zažívá pocity úzkosti, bratrův rozzlobený obličej jí pronásleduje i ve spaní. A je z toho už zoufalá.

Naše paní je velmi citlivá osoba a svého bratra litovala nehledě na to, co udělal jí, i své manželce. Ukázalo se, že její stavy úzkosti pramenili z jejího pocitu viny před bratrem, že ho nezachránila před vězením. V koutku duše mu dávala za pravdu, že si od něj zaslouží trest. Vznikl tak začarovaný kruh, kdy bojovala sama se sebou. Na jedné straně si rozumově uvědomovala, že bratr dostal to, co mu patří, na druhé straně podvědomě, emočně cítila pocit viny, že ho nezachránila před vězením. To v ní vyvolávalo velmi nepříjemné stavy úzkosti, se kterými si sama neuměla poradit.

Speciální mentální technikou EMOD jsem jí odstranil emoční blok spojený s vyhrůžkami jejího bratra. Už na konci našeho setkání se cítila lépe a později jsem se dozvěděl, že její stavy úzkosti pominuli.