Svého manžela hypnotizovat nemusím!

To bych musela být opravdu velká chuděra, kdybych si neuměla bez hypnózy popovídat s vlastním manželem a dětmi!
Takto ohnivě zareagovala jedna temperamentní čtenářka na můj článek „K zubaři bez strachu >>>.“
 

Ten článek popisuje situaci, kde se jedné mé známé podařilo uklidnit vylekaného a plačícího chlapečka v čekárně u zubaře. Přesvědčila ho, že trhání zubu ho nebude bolet a ono ho to skutečně nebolelo.

Chlapečka se pokoušela uklidnit i jeho máma, té se to ale nepodařilo. Proč se to podařilo mé známé a jeho mámě ne?

Proto, že moje známá intuitivně použila hypnotické řečnické postupy ke zvýšení svého vlivu a přesvědčivosti. Tyto řečnické postupy používají psychologové při hypnoterapii, ale mohou je úspěšně používat i šéfové při jednání se zaměstnanci, nebo obchodníci s klienty. Přečtěte si celý článek zde >>>
 

Pokud výše zmíněná temperamentní čtenářka nemá problém promluvit si s vlastním manželem, dětmi a jinými lidmi, tak pravděpodobně také intuitivně používá hypnotické řečnické postupy. Jen se jí možná nelíbí, když se to označuje za hypnózu. A to je v pořádku.
 

Pro mě bylo setkání s hypnózou v podání známého českého psychologa a hypnoterapeuta Jiřího Zíky velmi zajímavé, uklidňující a inspirativní. Lépe jsem díky tomu pochopil, jak funguje lidská komunikace.

Od té doby zjišťuji, že každá ; kniha o komunikaci, motivaci a řešení konfliktů popisuje hypnotické postupy. Například navázání raportu – ujištění se, že nás druhý poslouchá a reaguje na naše slova. (Jedna z definic hypnózy je vysoké soustředění pozornosti na určitou věc, osobu nebo jev.)

K hypnotickým postupům patří i vyprávění příběhů, nebo zasazení nepříjemné události do jiného rámce – pohled na negativní věc z jiného úhlu pohledu.
 

Možná si i Vy chcete vyzkoušet mimořádně účinné techniky k ovlivňování jiných lidí, na zbavení se stresu a odblokování svého vnitřního potenciálu. Pokud ano, přijďte na kurz Jiřího Zíky:

Konverzační hypnóza

Bratislava, po. 14.7. – pá. 18.7.2014. Cena 15.500,- Kč, při platbě před uzávěrkou 27.6.2014 – sleva 10%.
Čtěte více a přihlaste se zde >>>
 

 
Alexander BirčákPřeji Vám úspěšný den.
S pozdravem.
 
RNDr. Alexander Birčák
Jednatel společnosti a lektor
Albisa s.r.o.
 
Mob.: +421 904 864 912